X
تبلیغات
زولا
مصطفی قهرمانی(خبرنگار)
>
 
نوشته شده توسط : مصطفی قهرمانی
گزارش وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار):


خانواده شهید «خرم‌جاه» پیدا شد:


«ماه عسل» بازهم واسط خیر شد /


پایان 27 سال چشم‌انتظاری خانواده شهید


وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار): مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: بعد از 27 سال با پیداشدن خانواده شهید ایرج خرم‌جاه، ماه این خانواده عسل شد.
به گزارش وبلاگ مصطفی فهرمانی(خبرنگار)، محمدجواد زمردیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید گمنام برنامه ماه عسل بعد از گذشت 27 سال شناسایی شد اظهار کرد: هویت این شهید گمنام بعد از طی یک فرایند خاصی بعد از گذشت دو ماه شناسایی شد.


وی ادامه داد: امروز رأس ساعت 9.30 صبح از سوی پیک ستاد کل نیروهای مسلح شناسایی هویت این شهید به ما ابلاغ شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به اینکه مادر شهید و خانواده این شهید بزرگوار روز پنجشنبه در همدان حضور می‌رسانند افزود: شهید ایرج خرم‌جاه متولد 1351 در روستای «سیبستان» از بخش سیف‌آباد هشتگرد استان البرز است و در تاریخ 27 دی ماه 1361 در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل گشته است.

وی ابراز داشت: این شهید گرانقدر یکی از غواصان گردان غواصی سیدالشهدا(ع) است که در عملیات کربلای 5 در آب به شهادت رسیده و گروه تعاون پیکر شهید را از آب بدون داشتن هویت بیرون کشیده و به جای محمدجواد زمردیان در همدان به خاک سپرده شده است.

زمردیان با بیان اینکه این روستا دارای 12 شهید است، ادامه داد: با تفألی به قرآن کریم نام مراسم بزرگداشت تغییر نام سنگ قبر این شهید بزرگوار سوره مبارکه یونس آمد و به همین منظور اسم مراسم «یونس خاک» نامگذاری شد.

وی گفت: مادر شهید اصرار بر انتقال پیکر شهید بر محل زندگی خود داشت اما هیچ کدام از مراجع عظام تقلید اجازه نبش قبر را نمی‌دهند و فقط سنگ قبر تغییر خواهد کرد.

لازم به ذکر است که در یکی از برنامه‌های «ماه عسل» که ویژه زمان افطار بود خانواده‌ای دعوت شده بود که داستان بسیار عجیبی داشتند.

حکایت از این قرار بود که در این برنامه از خانواده ای دعوت شده بود که ابتدا می‌پنداشتند فرزندشان در جنگ به شهادت رسیده است اما در کمال ناباوری بعد از چند سال همرزمان شهید خبر دادند که شهید زنده است و کسی که دفن شده بود یک شهید دیگر بوده است.

ویژه برنامه ‌«ماه عسل» 28 تیرماه تصویر پیکر نوجوان شهیدی را برای چند بار پخش کرد که پیکرش سال 1366 در منطقه عملیاتی «کربلای4» پیدا شده بود اما پیکر این شهید نوجوان به دلیل شباهت بیش از اندازه به «جعفر زمردیان» از رزمندگان گردان تخریب «لشکر32 انصارالحسین(ع)» استان همدان  به نام وی به خاک سپرده شده بود.

در این برنامه چندین بار تصویر شهید نوجوان پخش شد تا بدین صورت وی از سوی خانواده اصلی خود شناساسی شود و اکنون این مساله تحقق پیدا کرده است و خانواده شهید خرم‌جاه پس از 27 سال می‌توانند به زیارت قبر این شهید بروند.

چندی پیش نیز ماه عسل توانسته بود یک کودک ربوده شده را به خانواده‌اش بازگرداند.

انتهای پیام/


تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 مرداد 1392 | نظرات (0)
 
   
نوشتن را با نگارش انشایی در کلاس دوم راهنمایی آغاز کردم؛ معلم گفت درباره داستان "پهلوان نه قهرمانی" انشایی بنویسیم و من در وصف "پوریای ولی" یکی از بزرگترین پهلوان ایران انشایی نوشتم؛او قرار بود با یک کشتی گیر مسابقه بدهد اما به دلیل خوشحال کردن دل مادر رقیبش، جوانمردانه بازنده میدان کشتی می شود. معلم انشاء از همکلاسی هایم خواست تا تشویقم کنند و همان تشویق،جرقه ای برایم بود و شعر این داستان را در ذهنم ماندگار کرده است: گر بر سرنفس خود امیری مردی، برکورو کر ار نکته نگیری مردی، مردی نبود فتاده را پای زدن، گر دست فتاده ی بگیری مردی