X
تبلیغات
زولا
مصطفی قهرمانی(خبرنگار)
>
 
نوشته شده توسط : مصطفی قهرمانی

عبدالرضا اکبری در گفتگو با وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار):


پیام های قرآنی را با فیلم های


اجتماعی هم می توان منتقل کرد


وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار): این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: فیلم های اجتماعی هم می توانند انتقال دهنده مفاهیم و پیام های قرآنی باشند، به شرطی که در اساس داستان از آموزه های قرآنی و پیام های این کتاب مقدس استفاده کنیم. 

 

عبدالرضا اکبری در گفتگو با وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار) گفت:

سینمای ایران سینمایی است که همه موضوعات دینی، اجتماعی، قرآنی، فرهنگی و ... را در دل خودش دارد. سینمای اخلاقی و دینی ما برگرفته از اسلام است و تا به امروز فیلم ها  و سریال های دینی و قرآنی توسط هنرمندان کشورمان تولید شده است اما تعدادشان انگشت شمار است. به نظر بنده باید در زمینه ساخت فیلم های قرآنی بیشتر از این ها فعالیت کنیم و آمار ساخت چنین فیلم هایی را بیشتر کنیم.


وی افزود: فیلم های قرآنی نباید حتما برگرفته از داستان زندگی پیامبران و ائمه معصومین(ع) باشد. سینمای کشورمان می تواند با تولید فیلم هایی با موضوع اجتماعی، پیام های قرآنی را در آن منتقل کند و از این طریق مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد. به قولی می توان مخاطب را به طور غیر مستقیم با مفاهمیم و آموزه های قرآنی از طریق فیلم های اجتماعی آشنا کرد. مفاهمین همچون اخلاق  و گفتار نیک، غیبت نکردن، صداقت و راستگویی، احترام به پدر و مادر و...


عبدالرضا اکبری تصریح کرد:

به نظر بنده، هنور فیلم سازی در حوزه قرآنی در کشورمان به آن نقطه ایده آل نرسیده است و هنوز ضعف هایی دارد. یعنی ما در اجرا و تولید فیلم هنوز به آن نقطه نرسیده ایم که بتوانیم یک فیلم تاریخی و قرآنی را با استفاده از تصاویر و فیلمنامه های قوی به مرحله تولید برسانیم. فیلمنامه های قرآنی از حساسیت زیادی برخوردارند و فقط نباید روایت تاریخ باشند. شخصیت پردازی ها، طراحی لباس و طراحی های دکور و .... باید همه مورد توجه قرار گیرد و همه این ها در مخاطب اثر گذاری دارد.


وی خاطر نشان کرد: باید همه هنرمندان و مهندسین هنری همه موارد را در نظر بگیرند تا اثری با اثر گذاری زیادی برای مخاطب تولید کنند.

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به علاقه مردم ایران به فیلم های قرآنی گفت: فیلم های قرآنی روی جامعه ما تاثیر گذار است. مردم ما اخلاقا انسانهایی هستند که به آداب و رسوم و عبادات و احکام الهی توجه خاصی دارند. به همین دلیل مردم ما دوستدار این فیلم ها هستند.


بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: به نظر بنده، فیلم دینی تنها کارهای تاریخی نیست، بلکه آثاری که به نوعی مفاهیم دینی را در قالبی داستانی اجتماعی مورد توجه قرار می‌دهند، فیلم‌هایی تاریخی هستند.

انتهای پیام/


تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 23 خرداد 1392 | نظرات (0)
 
   
نوشتن را با نگارش انشایی در کلاس دوم راهنمایی آغاز کردم؛ معلم گفت درباره داستان "پهلوان نه قهرمانی" انشایی بنویسیم و من در وصف "پوریای ولی" یکی از بزرگترین پهلوان ایران انشایی نوشتم؛او قرار بود با یک کشتی گیر مسابقه بدهد اما به دلیل خوشحال کردن دل مادر رقیبش، جوانمردانه بازنده میدان کشتی می شود. معلم انشاء از همکلاسی هایم خواست تا تشویقم کنند و همان تشویق،جرقه ای برایم بود و شعر این داستان را در ذهنم ماندگار کرده است: گر بر سرنفس خود امیری مردی، برکورو کر ار نکته نگیری مردی، مردی نبود فتاده را پای زدن، گر دست فتاده ی بگیری مردی