X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مصطفی قهرمانی(خبرنگار)
>
 
نوشته شده توسط : مصطفی قهرمانی
واعدوا لهم مااستطعتم من قوه
چرا از سربازی فرار می کنیم،

اینجا
جایی برای مرد شدن است+تصاویر‌


وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار): حال و هوای دوران سربازی، حال و هوایی خاص است و برای همیشه خاطرات این دوران در ذهن افراد نقش می‌بندد.

خبرگزاری فارس: جایی برای مرد شدن / لذت خدمت سربازی+تصاویر‌


به گزارش وبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار)،موضوع تامین امنیت برای هر کشور و جامعه‌ای از اهمیت بسیار ویژه برخوردار است.

از منظر آموزه‌های دینی، همه مسلمانان موظف به کسب آمادگی دفاعی در مقابل هجوم احتمالی دشمنان هستند، چنانکه قرآن کریم می‌فرماید: «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عبدوالله وعدوکم» و مسلما یکی از آثار مثبت سربازی کسب آمادگی‌های نظامی و دفاعی برای اکثریت افراد کشور اسلامی ماست.

خدمت سربازی امری مقدس محسوب می‌شود و حضرت امام (ره) درباره آن می‌فرمایند: «خدمت سربازی از عبادات اسلام است» و مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند: «خدمت وظیفه عمومی واقعا خدمت مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد».

خدمت سربازی علاوه بر آمادگی دفاعی جوانان، از نظر اجتماعی و فردی نیز می‌تواند آثار بسیار مثبتی برای جوانان داشته باشد و روحیه نظم، انضباط و اطاعت از قانون را به آنان می‌آموزد.

حال و هوای دوران سربازی، حال و هوایی خاص است و برای همیشه خاطرات این دوران در ذهن افراد نقش می‌بندد.


---------------------------


تاریخ انتشار : سه‌شنبه 3 بهمن 1391 | نظرات (1)
 
   
نوشتن را با نگارش انشایی در کلاس دوم راهنمایی آغاز کردم؛ معلم گفت درباره داستان "پهلوان نه قهرمانی" انشایی بنویسیم و من در وصف "پوریای ولی" یکی از بزرگترین پهلوان ایران انشایی نوشتم؛او قرار بود با یک کشتی گیر مسابقه بدهد اما به دلیل خوشحال کردن دل مادر رقیبش، جوانمردانه بازنده میدان کشتی می شود. معلم انشاء از همکلاسی هایم خواست تا تشویقم کنند و همان تشویق،جرقه ای برایم بود و شعر این داستان را در ذهنم ماندگار کرده است: گر بر سرنفس خود امیری مردی، برکورو کر ار نکته نگیری مردی، مردی نبود فتاده را پای زدن، گر دست فتاده ی بگیری مردی