X
تبلیغات
زولا
مصطفی قهرمانی(خبرنگار)
>
 
نوشته شده توسط : مصطفی قهرمانی

رئیس سازمان سیا به دلیل


رسوایی فساد اخلاقی استعفا دادوبلاگ مصطفی قهرمانی(خبرنگار): روزنامه آمریکایی "لس آنجلس تایمز" پیشتر با اشاره به موارد زیاد سوءاستفاده جنسی افسران مافوق سازمان سیا از افسران زیردست خود گزارش داده بود: سوءاستفاده جنسی به بخشی از فرهنگ سیا تبدیل شده است.دیوید پترائوس

به گزارش مصطفی قهرمانی(خبرنگار)، “دیوید پترائوس” رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در بیانیه ای اعلام کرد به علت داشتن روابط جنسی نامشروع از سمت خود استعفا کرده است.

رویترز با انعکاس این خبر اعلام کرد: «پترائوس در پیامی برای کارکنان سیا اعلام کرده به علت داشتن روابط جنسی نامشروع از سمت خود استعفا می کند.

به گفته “جیمز کلاپر” مدیر دستگاه اطلاعات ملی آمریکا، پترائوس اعلام کرده: “پس از سی و هفت سال تاهل، با داشتن روابط جنسی نامشروع رفتار بسیار پستی را انجام دادم و چنین رفتاری چه به عنوان یک شوهر و چه به عنوان رئیس یک سازمان مانند سازمان ما قابل قبول نیست.»

سی ان ان نیز گزارش داد، اوباما با استعفای پترائوس موافقت کرده است. اوباما در بیانیه ای اعلام کرده که پترائوس را بخاطر رهبری سیا و نیروهای آمریکایی در عراق ستایش می کند.

به دنبال نظرسنجی از افسران سازمان سیا در مناطق جنگی طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ اقداماتی از سوی سیا برای مقابله با این رسوایی ها صورت گرفت؛ اما گویا فساد در این سازمان، به مراتب بالاتر، حتی ریاست آن هم رسوخ کرده است.

 

روزنامه آمریکایی “لس آنجلس تایمز” پیشتر با اشاره به موارد زیاد سوءاستفاده جنسی افسران مافوق سازمان سیا از افسران زیردست خود گزارش داده بود: سوءاستفاده جنسی به بخشی از فرهنگ سیا تبدیل شده است.

با توجه به شکایت‌های انجام شده از سوی افسران زن شاغل در سازمان سیا در مناطق جنگی، سرویس جاسوسی آمریکا تدوین روش‌هایی را به منظور مقابله با آنچه که آنها اذیت و آزار جنسی به وسیله همکاران و ناظران می‌نامند، آغاز کرده بود.

 

در آن زمان “دیوید پترائوس” رئیس سازمان سیا در پیامی به اعضای هیئت رئیسه این نهاد اطلاعاتی آمریکا خواستار شروع مقدماتی این طرح بود.

وی دستور داده بود یک گروه مدیریتی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد مستقر در پایگاه‌های عراق، افغانستان و احتمالا یمن، سومالی و دیگر کشورهایی که سازمان سیا در حال انجام ماموریت‌های ویژه است، اعزام شوند.

 

به گزارش “لس آنجلس تایمز” ژنرال پترائوس همچنین یک مشاور و یک بازرس برای بررسی سوءاستفاده‌های جنسی در سازمان سیا تعیین کرده بود.

 

پیشتر در نظرسنجی‌های مشخص شده بود که بسیاری از افسران زن سیا از طرف مافوق‌ها و ناظران خود مورد سوءاستفاده جنسی واقع شده‌اند.

“دیوید هاول پتراأوس”، ژنرال آمریکایی دارای چهار ستاره ارتش آمریکا است که بالاترین درجه نظامی در ارتش ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.


تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 آبان 1391 | نظرات (0)
 
   
نوشتن را با نگارش انشایی در کلاس دوم راهنمایی آغاز کردم؛ معلم گفت درباره داستان "پهلوان نه قهرمانی" انشایی بنویسیم و من در وصف "پوریای ولی" یکی از بزرگترین پهلوان ایران انشایی نوشتم؛او قرار بود با یک کشتی گیر مسابقه بدهد اما به دلیل خوشحال کردن دل مادر رقیبش، جوانمردانه بازنده میدان کشتی می شود. معلم انشاء از همکلاسی هایم خواست تا تشویقم کنند و همان تشویق،جرقه ای برایم بود و شعر این داستان را در ذهنم ماندگار کرده است: گر بر سرنفس خود امیری مردی، برکورو کر ار نکته نگیری مردی، مردی نبود فتاده را پای زدن، گر دست فتاده ی بگیری مردی